Jak pečovat o autobaterii

  • Vydáno: 20.09.2015
Každý asi známe ten nepříjemný pocit, kdy ráno sedneme do auta a startér se sotva jednou otočí a je konec. Z našich zkušeností můžeme říct, že se tento problem netýká pouze běžných automobilů, ale také sportovních vozů. Naši klienti právě se sportovními vozy využívají naše služby přes zimní období, kdy jim baterii demontujeme a uskladníme v našem speciálním dobíjecím skladu. Na jaře se náš tým opět postará o dovoz a montáž.

Zima je období, které baterii v automobilu nejvíce zatežuje (studené starty,zapnuté větší množství příslušenství,vyhřívání oken,sedaček) o to víc jedná-li se starší autobaterie, které potřebují adekvátní péči. Našim klientům vždy nabízíme vhodné řešení. Nezapomínejte, že v případě malého napětí baterie nemusí elektronika vozu pracovat na 100% a může být příčinou jiných problémů.

Dobíjení autobaterie samotnou jízdou dobije alternátor ve vozidle autobaterii na přijatelnou hodnotu cca po 30 minutách běhu motoru.Pokud patříte mezi řidiče jezdící menší vzdálenosti, kontrolujte častěji hladinu elektrolitu v baterii a stav nabití baterie.Kontakty baterie udržujte čisté.

U nás máme pro tyto účely specializovanou nabíječku od společnosti Banner, která rovnou diagnostikuje přesný stav vaší baterie a baterii pomalu dobije do plného stavu.

Pokud potřebujete novou autobaterii,volejte 722 202 202 při koupi u nás je montáž a dovoz i likvidace staré baterie, v rámci Prahy zdarma.